Frakcijsko lasersko pomlajevanje kože obraza

prednosti in slabosti delnega pomlajevanja kože obraza z laserjem

Proces staranja je naravni biološki zakon vsakega človeškega organizma. Na različnih delih telesa se neizogibno pojavijo znaki bledenja kože v obliki gub, zmanjšanega tonusa in starostnih peg. Obraz je zaradi nenehnega vpliva ultravijoličnega sevanja, dela obraznih in žvečilnih mišic še posebej nagnjen k venenju. Ženske vseh starosti želijo iz očitnih razlogov ohraniti svež in mladosten obraz. V takšnih razmerah ne pomagajo le kreme in maske, temveč tudi pomlajevanje kože z delno izpostavljenostjo.

Bistvo in prednosti metode

Tehnologija je izpostavljenost visokofrekvenčne energije koži. Žarki določene valovne dolžine povzročajo toplotne reakcije, oziroma celice izhlapevajo na vnaprej določeni globini. Izginotje nekaterih celic povzroči sintezo kolagenih in elastinskih vlaken. S starostjo se občutno zmanjša sinteza kolagena in elastina v debelini kože. Prav ta vlakna dajejo koži elastičnost in mladost, pravzaprav so gradniki povrhnjice in usnjice. Tako pod delovanjem laserja pride do pomlajevanja obraza.

Lasersko pomlajevanje je sodobna tehnika, ki se je izkazala na trgu kozmetičnih storitev. Oglejmo si nekaj prednosti:

  • Delno zdravljenje je popolnoma neboleč postopek. Po ocenah ni niti najmanjšega nelagodja.
  • Tehnologija pomeni minimalno škodo na koži, zaradi katere sledi po terapiji izginejo v 4-5 dneh.
  • Tehnologija omogoča delo na velikem območju hkrati. Ta pristop maksimalno aktivira regenerativne procese, kar vodi do aktivnega glajenja gub.

Neželeni učinki in neželeni učinki po opisanem posegu so izjemno redki. Najbolj tipični so hiperemija in luščenje na območju zdravljenja, zmerno samolajšanje srbenja. Včasih pride do aktivacije okužbe s herpesom. Ob pogostih poslabšanjih herpesa se je pred delnim pomlajevanjem treba posvetovati z dermatologom in specialistom za nalezljive bolezni.

Kakšen je potek zdravljenja

Ena terapija traja od 25 do 40 minut. Popravno terapijo lahko uporabimo na obrazu, vratu in dekolteju. V ordinaciji je bolnik v ležečem položaju in se lahko sprosti.

Za največji učinek so potrebni 3-4 postopki. Optimalni interval med sejami je od 2 do 4 tedne. V tem času povrhnjica in dermis popolnoma obnovita svoj regenerativni potencial. Standardni tečaj je sestavljen iz 4 postopkov. Najizrazitejši vizualni učinek je opazen 3 mesece po koncu tečaja. Po potrebi lahko seje ponovijo po enem letu.

Na koncu obstaja velika verjetnost srbenja ali blagega pekočega občutka, ki se bo po 1-2 urah sam ustavil. Hiperemija in neizražena oteklina traja 2-3 dni. V zgodnjem obdobju okrevanja dermatologi priporočajo uporabo mazil in razpršil za zdravljenje dekstpanthenola.

Higienska nega je dovoljena na dan posega, med tednom je treba omejiti le obisk savne ali bazena. Ne zanemarjajte krem ​​za sončenje - kože po zdravljenju so še posebej občutljive na ultravijolično svetlobo.

Delna izpostavljenost je učinkovita metoda, katere učinek na znake staranja je dokazan z znanstvenimi raziskavami. Zaradi varnosti, nebolečnosti in udobja je poseg eden izmed najbolj priljubljenih v kozmetični praksi.