Plazemsko pomlajevanje

Pomlajevanje kože je najbolj priljubljeno področje sodobne estetske kozmetologije. Poleg tega se danes vse pogosteje daje prednost progresivnim neinvazivnim (brez kršitve celovitosti kože) in celo brezkontaktnim metodam izpostavljenosti. In ena izmed inovativnih in učinkovitih metod je plazemsko pomlajevanje (nekirurška plastika).

plazma postopek pomlajevanja kože

Večina, če ne vse vrste obnavljanja kože temeljijo na principu nadzorovane poškodbe kože, ki izzove proces regeneracije, kar na koncu vodi do zmanjšanja vidnih znakov staranja. Plazemska metoda deluje na enak način, vendar z nekaj triki.

Prvič, aktivna snov, plazma, je visokoenergijski ioniziran plin. Drugič, uporabljeni dušik je kemično inerten in zavira izgorevanje tkiva ter izpodriva kisik, potreben za proces oksidacije. Posledično se plasti kože poškodujejo s plazmo (zaradi segrevanja, cepljenja in izhlapevanja), vendar ne izgorejo kot pod delovanjem ablativnih laserjev, zato ne nastanejo odprte rane. Ta pristop zmanjša tveganje za neželene učinke, kot so brazgotine, okužbe in razbarvanje.

Kaj pričakovati od plazemskega pomlajevanja

Zmanjšanje obstoječih starostnih sprememb, preprečevanje njihovega napredovanja in zgodnjega pojava. Postopek ima izrazit lifting učinek (zaradi "izhlapevanja" kožne lopute), zgladi relief kože z zmanjšanjem globine dinamičnih in statičnih gub, zmehča potek naravnih gub, izboljša in izenači ten kože. Poleg tega se rezultat ne pojavi le kmalu po začetku zdravljenja, ampak se postopoma povečuje v nekaj mesecih. Največji učinek lahko pričakujemo po približno 3 mesecih.

Indikacije za uporabo

  1. Nekirurška blefaroplastika.
  2. Zdravljenje strij in odstranjevanje brazgotin.
  3. Zdravljenje aken in post-akna.
  4. Odstranjevanje gub okoli oči (vrane noge), okoli ust (vrečka).
  5. Odprava ohlapnosti kože: na vratu, trebuhu (poporodni trebuh).
  6. Poravnava konture obraza.
  7. Odstranitev fibroidov, nevusov, papilomov, starostnih peg, ksantelazme, diskeratoze.

Kontraindikacije

  1. Diagnosticirane onkološke bolezni katere koli lokalizacije.
  2. Prisotnost predrakavih kožnih bolezni na prizadetem območju ali sum na takšne. Druge benigne novotvorbe niso kontraindikacija za plazemsko pomlajevanje.
  3. Bolezni ORL v akutni fazi (sinusitis in druge oblike sinusitisa, rinitisa, rinosinusitisa).
  4. Obdobje nosečnosti. Hkrati ima postopek dokaj visok varnostni profil, saj ne vodi do sistemskih (splošnih) sprememb in izrazitih presnovnih sprememb. In v medicinskih publikacijah so poročila o uspešni uporabi plazemskega pomlajevanja pri ženskah, ki nosijo otroka. Ne smemo pa pozabiti, da fiziološke hormonske spremembe med nosečnostjo vplivajo na stanje kože in lahko spremenijo učinkovitost postopka.
  5. Obdobje dojenja.
  6. Bolezni krvi, hkrati pa prisotnost blage anemije zaradi pomanjkanja železa z zadovoljivim zdravjem običajno ni razlog za zavrnitev postopka proti staranju.
  7. Akutno obdobje nalezljivih bolezni, prisotnost povišane telesne temperature.
  8. Bolezni ščitnice, ki jih spremlja lokalna ali razpršena hipertrofija njenih tkiv in / ali hormonske spremembe.
  9. Okvara ledvic in jeter.
  10. Bolezni srca in ožilja v fazi dekompenzacije.

Kako se postopek izvaja

Plazemsko pomlajevanje obraza ne zahteva posebnega usposabljanja, predhodnega upoštevanja kakršne koli diete ali spremembe običajnega načina življenja. Toda nekaj dni pred sejo je priporočljivo, da ne uporabljate agresivnih pilingov in pilingov, da obiščete solarij, ljudje, ki so nagnjeni k alergijskim reakcijam, pa naj ne preizkušajo novih izdelkov in kozmetike.

Pri uporabi naprave tudi bolniki z nizkim pragom bolečine ne potrebujejo lokalne anestezije. Zdravilna/pomlajevalna seja traja 15-30 minut, njeno trajanje je odvisno od resnosti problema in površine tretiranega območja.

Pacientka sedi na kozmetičnem stolu ali na kavču, specialist, ki izvaja poseg, pa brezkontaktno usmerja pulzirajoči tok ali tok plazme s konice aparata na njeno kožo. Hkrati je mogoče izbrati način delovanja, ki je za danega bolnika najbolj primeren. Seja se običajno začne s predhodno obdelavo kože, da jo pripravimo na nadaljnje močnejše učinke in zmanjšamo intenzivnost doživetih občutkov. Po zaključku postopka obdelanega območja ni treba nanašati. V naslednjih 3 dneh se je priporočljivo vzdržati pilingov, pilingov, obiskov plaže in solarija.

Priporočeno število postopkov je 1-2 postopka na leto.